На станції може існувати не одна, а декілька критичних колій, які повинні мати стандартну довжину 850 м. Цих критичних колій як правило стільки, скільки “парків трапецій”.
Отже, креслимо масштабний план станції. Маштаб 1:2000, наносимо горизонталі, пікети, ухилопоказчик, пасажирські будови і платформи. Повну довжину колії визначаємо графічно.
Визначення координат елементів станціїЗа початок координат приймаємо вісь пасажирської будівлі.Хпб =0,0Хнп =250мХгс8=425 мХцп8 =425+46,81=471,81мХцп6= Хцп8+ L8-6=471,81+45,86=517,67ХГС6 =517,67-46,81= 470,86 мХву1=517,67-82,5= 435,17 мХцп4= Хцп6+L4-6=517,67+40,62= 558,29Хцп2 =Хцп4 +L4-2=558,29+58,3= 616,59Хгс4 =Хцп4+Lгс=558,29+46,81= 605,1Хгс2=Хцп2-Lгс=616,59-46,81=569,78Хцп10= Хцп8- L8-10=471,81-58,3=413,51ХнІ =413,51-14,06= 399,45Хп= Хцп2+а+300 =616,59+14,06+300= 905,1Х н4 =Хцп6-56=517,67-56=461,67Хп2=850- Хгс8=850-425=425 мХЦП33=Хп2+ Lсв=425+56= 481ХГС33= ХЦП33-LГС=481-46,81= 434,19ХЦП31=ХЦП33+ L33-31=481+40,62= 521,62ХЦП29=ХЦП31+ L31-29=521,62+58,3=579,92ХГС29= ХЦП29-LГС=579,92-46,81=533,11ХГС31= ХЦП31 +LГС=521,62+46,81=568,43ХЦП27=ХЦП29+ L29-27=579,92+41,79=621,71ХГС27= ХЦП27+LГС=621,71+43,36= 665,07ХЦП25=ХЦП27+ L25-27=621,71+58,5=680,21ХГС25= ХЦП25+LГС=680,21+43,36= 723,57ХЦП23=ХЦП25+ L25-23=680,21+47,7=727,91ХГС23= ХЦП23-LГС=727,91-43,36=684,55Хн5= ХЦП23+а1/9=727,91+15,23=743,14Хп5=850+Хн5 =850+743,14= 1593,1ХЦП15= Хп5+а=1593,1+15,23= 1608,4ХЦП13= ХЦП15+L15-13=1608,4+47,7=1656,1ХГС13= ХЦП13-LГС=1656,1-43,36=1612,7ХЦП11= ХЦП13+L13-11=1656,1+42,96=1699ХЦП9 = ХЦП13+L13-9=1699+58,5=1757,5ХГС9= ХЦП9 -LГС=1757,5-43,36=1714,2ХГС11= ХЦП11+LГС=1699+43,36= 1742,4ХЦП17= ХЦП11+ L11-17=1699+47,7= 1746,7ХГС17=ХЦП17-LГС=1746,7-43,36=1703,4ХЦП19 = ХЦП17-L17-19=1746,7-47,7=1699ХЦП5= Хцп9+ L5-9=1757,5+41,79=1799,3ХГС5= ХЦП5+LГС=1799,3+46,81= 1846,1ХЦП7=ХЦП5+ L5-7=1799,3+58,3=1857,6ХГС7= ХЦП7-LГС=1857,6-46,81=1810,8Хцп1=Хцп5+ L5-1=1799,3+47,03=1846,4ХГС1=ХЦП1+LГС=1846,4-46,81=1889,7ХЦП3= ХЦП1+ L1-3=1846,4+58,5=1904,9ХГС3= ХЦП3-LГС=1904,9-43,36=1861,5Хтуп7=Хцп3 +а+425=1904,9+15,23+425=2345,1ХнІа= Хцп27+ Lсв = 621,71+47= 668,71ХП2а= Хгс7-3,5= 1810,8-3,5=1807,3ХН= Хгс1+300=1889,7+300=2189,72.7 Проектування повздовжнього профілю станційної площадкиДля кращого руху поїздів потрібно, щоб повздовжній профіль мав однаковий ухил (в межах станції 1200м), (на перегонах не менше половини довжини поїзда).
Станційна площадка - це ділянка повздовжнього профілю, де розміщена станція. Проаналізуємо ухилопоказчик. Ми бачимо, що змінювати профіль колії не потрібно.
Два суміжні елементи профілю в місці їх стиковки з'єднуються вертикальною кривою радіусом Rв = 15000 м. Вертикальні криві не повинні гнути у вертикальній площі стрілочні переводи. З цією метою ухилопоказчик слід розміщувати від них на відстані не менше, ніж ТВ.
Тангенс вертикальної кривої визначається як:
деалгебраїчна різниця ухилів двох суміжних елементів.
ми здійснюємо підготовку, щоб запланувати профіль земляного полотна проміжної станції (див. масштабний план станції).Поздовжній профіль наведений на рис.8
2.8 Проектування поперечного профілю земляного полотнаТип поперечного профілю визначається з повздовжнього профілю (насип чи виїмка). Проектуємо поперечний профіль, щоб дати креслення будівельника; з'ясувати на поперечному профілі площі насипу, виїмки, водовідвідних канав, на підставі чого обраховують обсяги земляних робіт треба привести по всій станції.
В даній курсовій роботі треба привести поперечний профіль на будь-якому пікеті. В нашому випадку ми приймаємо пікет ПК1142+00. Після побудови визначаємо робочі відмітки по яким визначимо площу поперечного профілю.
Визначимо площу поперечного профілю. Для цього зробимо профіль на трапеції, і визначимо кожної з них. (рис. 8)
Рис. 8
SI= | 0+1,995 | ·15,05=15,012 | |
2 | |||
SV= | 1,885+1,9 | ·13,4=25,159 | |
2 | |||
SII= | 1,995+1,995 | ·0,4=0,798 | |
2 | |||
SVI= | 1,9+2,02 | ·0,6=1,176 | |
2 | |||
SIII= | 1,995+1,87 | ·0,6=1,15 | |
2 | |||
SVII= | 2,02+2,02 | ·0,4=0,808 | |
2 | |||
SIV= | 1,87+1,885 | ·5,9=10,989 | |
2 | |||
SVIII= | 2,02+0 | ·15,25=15,403 | |
2 |
Для визначення об'єму земляний робіт по всій станції по всіх пікетах. Для даного курсового проекту ми спростили розрахунки:
Площа поперечного розрізу водовідвідної канави приймається однаково по всіх пікетах і = 0.9 м2.
Площа поперечного розрізу кювета приймаємо 0.69 м2.
Лінії поверхні землі приймаємо горизонтальні.
Лінії поверхні основної площадки приймаємо горизонтальні.
Крутизна схилів відкосів 1:1.5.
Визначення витрат на спорудження проміжної станції, які не залежать від її колійного розвиткуДо витрат на спорудження проміжної станції, які не залежать від її колійного розвитку відносяться витрати на спорудження типового вантажного району (двору) для всіх вантажів опорної станції, а також інші витрати на будівництво постійних споруд.Витрати на спорудження типового вантажного району (двору) залежать від його типу, які в свою чергу залежать від обсягів роботи станції. В курсовій роботі будемо приймати вантажний район загального типу з обсягом роботи до 45 ваг/добу, що складе вантажообіг до 570 тис. т рік. Загальна вартість будівництва при цьому складає 2570 тис. умовних одиниць.Для будівництва інших постійних споруд (пасажирських будівель, освітлення, пасажирських платформ та ін.) на станції необхідно:на одноколійній лініъ - 1795 тис. умовних одиниць на двоколійній лінії - 2524 тис. умовних одиниць.Результати визначення вартості постійних споруд наведено у таблиці.
Визначення витрат на спорудження проміжної станції, які залежать від її колійного розвитку
№ коліі | Назва коліі | тип рейок | Межі колій | Довжина колій, м | ||||
Від стр. | через стр. | до стр. | Повна | Будівельна | ||||
3 | Приймально - відпр | Р65 | 27 | 25,13,11 | 9 | 1135,8 | 960,07 | |
4 | Приймально - відпр | Р65 | 6 | 33 | 1026,8 | 960,07 | ||
5 | Приймально-відпр. | Р65 | 25 | 23,21,15 | 13 | 975,86 | 820,66 | |
7 | Витяжна колія | Р65 | 11 | 17,3 | Упор | 630,82 | 537,7 | |
9 | Запобіжний тупік | Р65 | 23 | упор | 78,13 | 47,09 | ||
Всьго | 3346,1 |
Будівельна довжина колій визначається за формулою:
- повна довжина колій, м;
кількість стрілочних переводів, які входять в повну довжину колії,
довжина стрілочного переводу(залежить від марки стрілочного переводу), м.
Розрахунок витрат пов'язаних з виконанням земляних робіт
Для розрахунку витрат, пов'язаних з виконанням земляних робіт необхідно визначити обсяги цих робіт. Для цього необхідно запроектувати поперечні профілі на всіх пікетах станції (рис. 9).
Рис. 9 - Поперечний профіль насипу
- висота насипу;
- відстань між бровками земляного полотна (рис. 10);
- площа поперечного розрізу канави (=0,9м2)
Рис. 10 - Поперечний профіль виїмки
- площа поперечного розрізу кювету(qґґ=0,78 м2)
- довжина земляного полотна в даному розрізі.
Довжина земляного полотна визначається за формулою:
- ширина кювету на рівні бровки земляного полотна(=1,9м2)
Визначення площі відведення землі при спорудженні проміжної станції.
Визначається за формулою:
,
Параметри Таблиця | Категорія лінії | ||
ІІ | |||
а,м | 24 | ||
b,м | 130 | ||
Lсв | електрична | 300 | |
тепловозна | 50 |
S=2·24·300+(3094,81-2·300)·130=338725,3=0,3387 км2
Відомість визначення загальної вартості робіт по спорудженню проміжної станції
№ п/п | Витрати | Одиниця виміру | Вартість одиниці виміру, тис.ум.од. | Обсяг робіт | Загальна вартість, тис.ум.од. | ||
1 | Витрати пов'язані зі спорудженням типового вантажного району для всіх вантажів опорної станції | Обсяг роботи завантаження, розвантаження | 2570 | 1 | 2570 | ||
ваг/доб. | тис.т за рік | ||||||
до 45 | до 570 | ||||||
2 | Витрати пов'язані зі спорудженням проміжної станції які не залежать від її колійного розвитку: -на одноколійній лінії -на двоколійній лінії | Постійні споруди | 1795 2524 | 1 | 2524 | ||
3 | Витрати пов'язані зі спорудженням проміжної станції які залежать від її колійного розвитку: -на одноколійній лінії -на двоколійній лінії | Один км. укладених приймально відправних колій зі стрілочними переводами (Lбуд.) | 297 234 | 3,346 | 782,964 | ||
4 | Витрати пов'язані зі спорудженням контактної мережі станційних колій на електрифікованих лініях | Один км. Lбуд. (будівельна довжина) основних колій | 17.5 | 3,346 | 58,555 | ||
5 | Витрати пов'язані з виконанням земляних робіт | 1000 м2 | 2.5 | 161,903 | 404,76 | ||
6 | Вартість займаємих земель | га км2 | 530 53000 | 0,3387 | 17951,1 | ||
Всього | 24291,38 |
В розділі 9 визначили об'єм земляних робіт по всій станції Визначили витрати на спорудження проміжної станції, які не залежать від її колійного розвитку і які залежать від колійного розвитку. Розрахували витрат пов'язаних з виконанням земляних робіт, витрати пов'язані з виконанням земляних робіт та Визначили площу відведення землі при спорудженні проміжної станції і після цього порахували суму всіх витрат.
Порахувавши суму всіх затрат ми отримали загальну вартість на спорудження проміжної станції ,яка складає 24291,379 y.о.
ЛітератураПроектування реконструкції проміжної станції (Методичні вказівки до курсової роботи та дипломного проекту). Під редакцією С.І. Нестеренка, М.І. Березового, В.В.Журавля. Дніпропетровськ, ДІІТ, 1997.Железнодорожные транспортные станции и узлы. Под ред В.М. Акулиничева. М: Тр.1992.Савенко И.Е., Зембринов С.В., Железнодорожные станции и узлы. Учебник для вузов ж.-д. Транспорта. М: Тр. 1930.Проектирование железнодорожных станций и узлов: справочное и методическое руководство. Под ред.: А.М. Козлова, 1981.Страницы: 1, 2